Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №73

 







Гра-подорож Мандрівка країною здоров'я

 

Мета: вчити дітей правильно­го харчування; виховувати нави­чки культури і гігієни харчування; розширити знання дітей про хар­чування.

Обладнання: таблиця «Вітамі­ни», шапочки з написами вітамінів А, В, С, D, шапочки з малюнками мікробів.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

Ось дзвінок нам дав сигнал.

Працювати час настав.

Тож, і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

Учитель. Від чого залежить здоров'я людини?

Діти. Від того, яке здоров'я успадковане від батьків, від стану довкілля, від способу життя люди­ни, від медичного обслуговуван­ня, від правильного повноцінного харчування.

Учитель. Щоб дізнатись, як здо­ров'я людини залежить від харчу­вання, вирушимо в цікаву мандрів­ку до країни Етносу.

Екскурсоводами будуть поміч­ники феї Здоров'я — лікар Айболить та хлопчик Здоров'ятко.

Після подорожі та зустрічі з феєю Здоров'я ми:

• дізнаємось про основні правила харчування, про режим та гігієну харчування;

• навчимось правильно спожи­вати їжу, дотримуватись режиму та гігієни харчування;

•  розширимо знання про хар­чування.

Час вирушати в подорож. Чи готові ви? І ось несподіванка! Нас зустрів Володар здоров'я і запро­понував відгадати загадку.

Не кущ, а з листочками,

Не сорочка, а зшита,

Не людина, а всіх навчає.

Що це, діти?

(Книга.)

У Володаря здоров'я є книга з цікавою назвою.

Хто до ста років

Хоче жити,

Той харчуватись повинен

Правильно вміти.

Він розповість, що споживали наші предки.

Найпоширенішими стравами в Україні були ті, які готувалися з рослин.

Каші становили більшу частину їжі людей. їх готували з гречки, яч­меню, вівса, кукурудзи, проса.

Найулюбленіші — овочеві стра­ви: борщ, капусняк, печений гар­буз, найрізноманітніші страви з картоплі.

М'ясні страви були рідкістю. Споживали багато лише сала.

Страви з птиці готували тільки в неділю. Яйця споживали на свята. Молочні страви вживали частіше.

Ці традиційні страви додавали сил орачам і пастухам.

— Як ще зміцнювали свій орга­нізм наші предки?

Українці в давнину чистили свій організм шляхом постування.

Перед великими святами зав­жди є піст. Постили також у се­реду та п'ятницю щотижня. У ці дні люди не вживали м'ясної та молочної їжі.

Гра «Відгадай страву за описом».

1.  Відокремлений від м'яса під­шкірний свинячий жир, що зберіга­ється солоним і вживається сирим, смаженим чи вареним. (Сало.)

Сало містить багато вітамінів і корисних речовин, які зміцнюють захисні сили організму.

2.  Популярна в Україні стра­ва, яку готують з буряків, капусти, картоплі та інші овочів і припра­ви. (Борщ.)

3.  Одна з обов'язкових страв на Святвечір, яку готують з пшени­ці, приправляють тертим маком. (Кутя.)

4.  Солодка рідка страва з суше­них фруктів і ягід. (Узвар.)

5.  Українська національна стра­ва — невеликий варений виріб, зліплений з прісного тіста і начи­нений сиром, ягодами, капустою. (Вареники.)

Харчування — неодмінна умова вашого життя. Без їжі людина не може жити. З нею ми отримуємо поживні речовини, необхідні для роботи мозку, серця, легенів, м'я­зів та інших органів. Наше здоров'я залежить і від того, як швидко і часто ми їмо, наскільки ретельно пережовуємо їжу. Отже, щоб бути здоровим, потрібно знати правила харчування.

Їсти потрібно чотири рази на день в один і той самий час.

Обов'язково снідайте, коли йде­те до школи.

Їжа повинна бути різноманіт­ною.

Корисно їсти молочні продукти, м'ясо, рибу, багато овочів і фрук­тів. Не захоплюйтеся надмірно со­лодощами, виробами з борошна, жирною та солоною їжею.

їсти потрібно добре пережову­ючи. Нехтування цим правилом спричиняє шлунково-кишкові за­хворювання.

Під час вживання їжі не мож­на відволікатися, займатися ін­шою справою. Це знижує апетит і погіршує засвоєння продуктів. Не можна переїдати. Після надмірного вживання їжі почуватимешся осла­бленим. Переїдання — причина ба­гатьох хвороб.

Дуже корисні для людини ві­таміни. Слово «вітамін» походить від лат. слова «віта» — життя. На­зва ця не випадкова. Якщо віта­мінів не вистачає, людина важко хворіє. Вітаміни потрібні для нор­мального росту і розвитку дитячо­го організму.

В організм вітаміни потрапля­ють з їжею. Отже, потрібно зна­ти, у яких продуктах є необхідні вітаміни.

Сценка «Ми корисні для лю­дини».

Виходять діти, на голові в них шапочки, з назвами вітамінів.

Добрий день! Чи впізнали нас?

Ми — вітаміни,

Дуже корисні для людини.

Вітамін А. Я вітамін А, спри­яю росту, допомагаю підтримувати в нормі зір. Мене багато в моркві, маслі, сирі, яйцях, печінці, помідо­рах, зеленій цибулі, гарбузі, риб'я­чому жирі.

Вітамін В. А я — вітамін В, дуже потрібний для розумової, фі­зичної праці, поліпшую травлен­ня. Є в житньому хлібі, вівсяній та гречаній крупах, у горосі, квасолі, жовтку яєць, печінці, м'ясі.

Вітамін С. Я — вітамін С, запо­бігаю застуді, поліпшую кровообіг, сприяю росту, лікую цингу. Бага­та мною капуста, картопля, помі­дори, цибуля, щавель, шипшина, хрін, часник, лимони, настій хвої, чорна смородина.

Вітамін D. А я — вітамін В, зміцнюю кістки, запобігаю рахітові. Живу в молоці, печінці, риб'ячому жирі, житньому хлібі.

Хто дружить із нами буде,

Всі незгоди забуде.

Виросте міцним, здоровим,

Переможе всі хвороби.

Отже, діти, треба вживати різ­номанітну їжу, щоб збагатити свій організм вітамінами, необхідними для нормального росту і розвитку вашого організму.

Фізкультхвилинка.

—   Що ж, мабуть, настала пора трохи відпочити.

Я хочу на фізкультхвилинку

Всіх вас запросити.

Раз — підніміть ви руки вгору.

Два — нахиліться всі додолу.

Руки в боки!

Поверніться, нахиліться

І вправо, і вліво —

Щоб нічого не боліло.

Раз, два, три, чотири!

Набираємося сили.

Нахились, повернись,

До товариша всміхнись.

Треба правильно харчуватись, щоб до лікаря не звертатись.

Правильне харчування оберігає людину від хвороб, а неправильне спричиняє їх виникнення.

Ви вже дізналися про корис­ні страви, які потрібно вживати, щоб не стати неповоротким, хво­рим, щоб краще думалось і працювалось. Але є деякі продукти, вживання яких треба обмежити. Це — цукор, жир, сіль. Від над­мірного вживання солодощів пору­шується обмін речовин, псуються зуби. Жир входить до складу бага­тьох продуктів. Це м'ясо, маргарин, сало. Люди, які вживають багато таких продуктів, частіше хворіють. М'яса споживайте щонайменше. Краще замініть його рибою. Із жи­рів надавайте перевагу олії. Мас­ло та яєчний жовток споживайте у малій кількості. Надлишок солі може стати причиною багатьох захворювань.

Гра «Прожени мікроби».

Мікроби.

—  Що притихли, не чекали?

Чи нас просто не впізнали?

—   Я — великий повелитель,

Злющий вірус і мучитель.

—   А ми — твої друзі —

Шкідливі бактерії і мікроби.

Ми зникнемо лише тоді, коли ви пригадаєте правила, яких ми дуже боїмося.

Відповіді дітей.

—   Перед їжею завжди треба мити руки.

—   Не можна споживати їжу, у якої закінчився термін придатнос­ті. Можна отруїтися.

— Овочі і фрукти перед вживан­ням треба мити.

—   Не можна вживати їжу, яка не відома вам.

Почувши правила, мікроби зни­кають.

Учитель. Для доброго здоров'я недостатньо знати лише правила гігієни, їх потрібно дотримувати­ся самим і переконувати в цьому інших.

Щоб не захворіти на грип, по­трібно споживати часник, цибулю, капусту, лимони, яблука. Вони ба­гаті на вітамін С, який попереджає застуду, зміцнює захисні сили ор­ганізму. Харчуйтесь правильно — і ви почуватиметесь добре.

Підсумок уроку.

—    Яку їжу потрібно вживати, щоб бути здоровим?

—    Що на уроці вам сподоба­лось?

—    Де можна знайти матеріал, який ми сьогодні вивчали?

—    Виконавши всі завдання, ми нарешті зустрілися з феєю Здо­ров'я, її помічники — лікар Айболить, хлопчик Здоров'ятко — хо­чуть пригостити вас чарівними ві­тамінами.

Помічники феї загадують за­гадки.

У кожній господі я у великій

пригоді.

Та хто мене роздягати

візьметься,

Той слізьми заллється.

(Цибуля.)

Кругла, а не місяць, біла, а не папір, з хвостиком, а не миша.

(Ріпа.)

Що то за голова, що лиш зуби та борода? (Часник.)

І печуть мене, і варять, і їдять, і хвалять, бо я добра. (Картопля.)

Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі. (Морква.)

Ліз Мартин через тин. Сам переліз, а голову на тину залишив.

(Гарбуз.)

Зозуляста, срібляста, сорочок наділа триста. (Капуста.)

Баран у коморі, а роги надво­рі. (Буряк.)

З поля зжинають, у млині пе­ретирають, і в печі гублять — кля­нуться, що люблять. (Хліб.)

Що то за коні в гаю

на припоні:

Довгасті, голчасті, зеленої масті.

Нікого не возять, лише солі

просять. (Огірки.)

Де зсапано, де сполото, по ви­балках, по пагорбках. Цвіте воно, мов золото, плоди на нім, як яблу­ка. (Помідори.)

Гра «Приготуй смачну страву».

По черзі надаються продук­ти, потрібно назвати якнайбіль­ше страв, які можна з них приго­тувати.

 

 

 

 

 

 

Подобається