Звіт про оздоровчий табір Промінчик 2018р.

Звіт
про роботу пришкільного табору з денним перебуванням «Промінчик»
при Саксаганській ЗШ І-ІІІ ст.

З метою відпочинку та оздоровлення дітей Наказ  №  38   від 23.05. 2018 р.         по Саксаганській ЗШ І-ІІІ ступенів було організовано роботу пришкільного табору з денним перебуванням «Промінчик».
Мета і завдання зміни – спрямовувати перебування дітей в оздоровчому таборі та їх комплексне оздоровлення через використання традиційних та інноваційних форм табірної зміни; формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя; забезпечити систематичні заняття фізичною фізкультурою.
Табір розпочато з 29 травня по 15 червня. За цей час було оздоровлено 50 дітей.
Виховний процес у пришкільному таборі здійснювався з урахуванням індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також з урахуванням їх віку, психологічних особливостей, стану здоров’я та використання різноманітних організаційних та інших форм роботи. Досвідчені вихователі, музичний керівник, разом з начальником табору зробили все можливо для того, щоб життя у таборі було цікавим, різноманітним та насиченим.
Головною метою роботи табору було не лише забезпечити зайнятість дітей на цей час, а й змістове, цілеспрямованість оздоровлення, виявлення і розвиток інтересів дітей, залучення до суспільно – корисної діяльності, організованого відпочинку.
До штатного розкладу входили; начальник табору, 12 педагогів та 4 керівника гуртків, 2 працівники харчоблоку, 1 техпрацівник. Розроблено методичні рекомендації щодо проведення окремих виховних заходів.
Значна увага приділялась охороні праці та безпеці життєдіяльності в період функціонування табору. Розроблено та затверджено Правила внутрішнього табірного розпорядку, посадові інструкції працівників табору. З працівниками проведено інструктаж з охорони праці з записом їх до відповідного журналу.
Щодня проводились інструктажі по правилах техніки безпеки, дорожнього руху серед вихованців табору.
У приміщенні школі використовувалася спортивна зала, ігрова кімната, бібліотека, комп’ютерний кабінет, фойє та їдальня. Робота табору була тісно пов’язана з дотриманням режиму дня з 8.00 до 14.00. Створювалися безпечні умови відпочинку дітей. Проведено різні види інструктажів, обладнаний куточок безпеки.
Було організовано збалансоване двохразове харчування.
При плануванні системи виховної роботи табору були враховані різні вподобання дітей. Мандруючи казковою країною в таборі, долаючи перешкоди, виконуючи різні завдання, діти навчалися умінням, які стануть в нагоді упродовж життя, розширювали свій кругозір, виробляли навички культурного спілкування, поваги один до одного, взаємодопомоги.
Гра тривала всю табірну зміну, не перериваючись. У плані роботи оздоровчого табору передбачалося, що кожному Дню діти дають імена, мандрують, роблять зупинки. На кожній з цих зупинок проводились різноманітні ігри, конкурси, екскурсії (конкурс малюнка на асфальті, святкові концерти, змагання між командами, конкурси. Крім того всю табірну зміну тривали цікаві екскурсії і знайомства з новими людьми.
Одним із основних у таборі був спортивний напрямок, тому щодня проводилася ранкова зарядка, рухливі ігри на свіжому повітрі, спортивні змагання. Після змагань та конкурсів учні отримали призи та нагородженні за активну участь грамотами.
Документація велася в належному порядку. Табірна зміна була насичена різноманітною програмою, дітям було весело і цікаво. Учні залишили свої побажання на листівках про ці чудові дні. Доброзичлива ставлення педагогів і учнів один до одного, життєрадісна атмосфера забезпечили повноцінний змістовий відпочинок та всебічний розвиток дітей. Кожний день у таборі був неповторним, несхожим на попередній і, як результат, діти з радістю його відвідували й з нетерпінням чекали знову на зустріч.
Табірна зміна закінчилась, але гарний настрій, незабутні враження від проведеного часу разом у таборі, прагнення й далі цікаво провести канікули у дітей, звісно, залишаться.
Діти – це наше майбутнє, майбутнє нашої країни, і обов’язок дорослих в усьому світі – надавати дітям усе найкраще, захищати їх від усього жорстокого та злого. Саме від того, якими стануть діти, залежить майбутнє кожного з нас.

Директор школи    М. М. Бальвас

Начальник табору   Л.І Муквич