22 груд. 2013
На базі Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 73 20 грудня 2013 року за підтримки народного депутата України Ірини Горіної відбувся семінар-практикум за темою «Інноваційні підходи в організації навчально-дослідницької діяльності учнів-членів МАН» за участю представників Інституту обдарованої дитини НАПН України.

На базі Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 73  20 грудня 2013 року  відбувся семінар-практикум за темою «Інноваційні підходи в організації навчально-дослідницької діяльності учнів-членів МАН» за участю представників Інституту обдарованої дитини НАПН України. Робота семінару розпочалася з презентації діяльності Національного центру «Мала академія наук України».

Легка Н.М., методист відділу навчально-виховної роботи НЦ «МАНУ», ознайомила з проектною діяльністю центру, розповіла, що за ці два роки Мала академія наук постійно проводила консультації з зарубіжними партнерами – Баварським центром з обдарованості, Європейською організацією ядерних досліджень (ЦЕРН), Аргонською національною лабораторією, Центром розвитку Коперніка та іншими щодо можливості залучення всесвітньовідомих учених до участі у проекті. У рамках ЄВРОМАН згодилися співпрацювати лауреати Нобелівської премії Жорес Алфьоров, Ервін Неєр, Роалд Хоффман, німецький космонавт Ульріх Вальтер, вітчизняні вчені Віктор Бар’яхтар, Валерій Кухар, Ярослав Яцків та інші науковці. Нові технології, реалізовані у ЄВРОМАН, дають можливості юнацтву, яке займається науковою діяльністю, спілкуватися між собою, обмінюватися думками та досвідом, проводити різноманітні досліди, брати участь у колективних проектах. ЄВРОМАН – це платформа, де кожен учень створює модель власного сприйняття навколишнього середовища, на основі якої формуються і поєднуються за спорідненими поняттями матеріали у формі описів, спостережень або суджень. Ці матеріали містяться у спеціальній базі за схемою класифікацій за енциклопедичним принципом тематичних дисциплін. Схема класифікацій може розширюватись, а інформаційні моделі відображаються на електронній мапі з координатами регіонів, які вони описують. При відображенні відповідних моделей можуть бути задіяні всі наявні шари мапи (транспортні комунікації, рослинний світ, забудова, водні ресурси землі, об’єкти культури, соціальна атрибутика та ін..).

У своїй лекції «Організація наукової роботи учнів старшого шкільного віку» Поліхун Наталія Іванівна, завідувач віддлу підтримки обдарованості і міжнародної співпраці Інституту Обдарованої дитини, кандидат педагогічних наук, розповіла про дослідницьку діяльність учнів (проблеми, рішення, перспективи).

Особливо зацікавив та сколихнув слухачів виступ завідуючого відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ» Чернецького Ігоря Станіславовича, який презентував роботу лабораторного комплексу НЦ «МАНУ», розкрив можливості сучасних цифрових лабораторій для організації дослідницької діяльності учнів. Учителі брали активну участь в експериментах та на власні очі переконалися у перевагах та необхідності цифрових лабораторій!